Obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to wydarzenie obchodzone w wielu krajach i ma na celu przypominanie o tym, jak prawidłowo korzystać z sieci.

Internet jest wspaniałym narzędziem naszej zabawy, pracy, spędzania czasu wolnego, kontaktów z przyjaciółmi… Tak naprawdę dzisiaj potrafi nam służyć w każdej dziedzinie życia. Niestety, obok tego istnieje również możliwość, że tak samo mocno może nam zaszkodzić.

Aktualnie żyjemy w czasach pandemii, co nam jeszcze bardziej utrudnia funkcjonowanie nie tylko w świecie realnym, ale także tym wirtualnym. Zaczynamy gubić się w naszych relacjach, czas spędzany przed ekranem komputera coraz bardziej się wydłuża. Pamiętajmy o tym, że Minecraft, TikTok i Snapchat są świetną możliwością łączenia się z innymi i dzielenia swoim życiem, jednak tylko wtedy, kiedy korzystamy z nich w sposób rozważny.

Przypominamy wszystkim o podstawowych zasadach korzystania z Internetu oraz załączamy telefony pomocowe dla osób, które czują, że potrzebują wsparcia.

Jeśli tylko czujecie, że z czymś sobie nie radzicie, to zachęcamy do kontaktu z nami.

Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was!

Pedagog Danuta Kamińska i psycholog Małgorzata Chrukin

WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA!

GDY INTERNET JEST WAŻNIEJSZY OD BABCI…

NIE UFAJ OSOBOM POZNANYM W SIECI

SZANUJ INNYCH W SIECI

KORZYSTAJ Z UMIAREM Z INTERNETU