Wycieczka klas IV

Pod koniec października uczniowie klas IV wraz z wychowawcą uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W ramach wychowania  komunikacyjnego dzieci pod okiem ratownika medycznego uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Mogliśmy również zapoznać się z pracą dyspozytora numeru alarmowego 112. Dzieci były naocznymi świadkami przyjmowania zgłoszeń przez dyspozytorów a nawet sami mogli spróbować przyjmować symulowane zgłoszenia. Uczniowie z przewodnikiem zwiedzili Urząd Wojewódzki. Byliśmy w Sali obrad Sejmiku Śląskiego, przeszliśmy korytarzami urzędu do  podziemi gdzie znajduje się schron przeciwlotniczy z czasów  II wojny światowej. Wycieczka bardzo się podobała dzieciom. Uczniowie w praktyce poznali zasady udzielania pierwszej pomocy i działanie numeru alarmowego 112. Zdjęcia z naszej wycieczki można oglądać w galerii.

Kamińska Danuta