“Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
ks. Jan Twardowski

 

W ramach projektu edukacyjnego grupa pięciu dziewcząt z klasy III gimnazjalnej udała się 13 grudnia do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza. Naszym celem było kolędowanie z mieszkańcami, wprowadzenie podopiecznych ośrodka w świąteczny nastrój. Wszystkich nas na początku „zjadała” trema, ale później było już tylko lepiej. Pensjonariusze chętnie przyłączyli się do wspólnego śpiewania. Świąteczna atmosfera i ciepłe przyjęcie występu przez mieszkańców ośrodka wzbudziły we  wszystkich wiele pozytywnych uczuć. Na twarzach pojawiły się uśmiechy, ale również łzy wzruszenia. Szczególnie silne emocje widać było w czasie  występów dla leżących pacjentów.

Na zakończenie dziewczęta wręczyły mieszkańcom upominki w postaci własnoręcznie upieczonych pierników.

Galeria zdjęć