Konkurs dla uczniów klas I-III

„Ulubiony bohater literacki”

Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-literackim organizowanym przez Miejsko-Powiatową Biblioteka Publiczną w Pszczynie filię nr 5 (ul. Staromiejska 43).

Prace można dostarczyć do Biblioteki Miejskiej lub przekazać p. Danucie Kamińskiej (świetlica lub gabinet pedagoga).

REGULAMIN KONKURSU „ULUBIONY BOHATER LITERACKI”

1. Organizatorem konkursu jest Filia nr 5 MPBP w Pszczynie.
  2. Czas trwania konkursu – 26.04.2021r. – 24.05.2021r.
  3. Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie.
  4. Zadaniem konkursowym jest namalowanie, stworzenie dowolną techniką swojego ulubionego bohatera książki (format A4) i krótkie uzasadnienie swojego wyboru
    (2-5 zdań).
  5. Cele konkursu:
  • Popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.
  • Promocja biblioteki w lokalnym środowisku.
  • Pogłębianie zainteresowań czytelniczych dzieci.
  • Rozwój umiejętności plastycznych.
  • Kształtowanie dziecięcej wyobraźni.
  1. Prace należy oddać do Filii nr 5 MPBP w Pszczynie ul. Staromiejska 43 w godzinach pracy biblioteki, do dnia 24.05 (włącznie).
  2. Prace będą oceniane według następujących kryteriów:
  • Walory plastyczne (umiejętności plastyczne, technika plastyczna, estetyka pracy).
  • Kreatywność, oryginalność oraz pomysłowość pracy- skala ocen 0-5 punktów.
  • Poprawność i sprawność językowa.
  • Samodzielność wykonania.
  1. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 10 czerwca.
  2. O wynikach i ilości nagród zdecyduje jury, w skład którego wejdą: instruktor MPBP w Pszczynie oraz dyrektor MPBP w Pszczynie.
  1. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.
  2. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dodatkową ocenę z plastyki i/lub z edukacji wczesnoszkolnej w zależności od decyzji wychowawcy klasy.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.