Zachęcamy do udziału w konkursie na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser-Dudę.

W Komitecie Honorowym zasiądzie Minister Edukacji i Nauki, zaś Polskie Radio S.A. objęło przedmiotowy konkurs Patronatem Medialnym.

Jeśli masz lekkie pióro, oryginalny pomysł, ciekawe spostrzeżenia i odrobinę czasu, napisz opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Znasz Krokodylka Tirka i jego szkołę bezpieczeństwa ruchu drogowego, nie są ci obce przepisy i zasady obowiązujące na drodze, dbasz o swoje i innych bezpieczeństwo? Koniecznie weź udział w konkursie.

Pamiętaj! Praca musi m.in. mieć charakter edukacyjny, dotyczyć co najmniej trzech zasad bezpieczeństwa, a jej głównym bohaterem powinien być Krokodylek Tirek.

Konkurs jest prowadzony w trzech kategoriach wiekowych: 10 – 11 lat, 12 – 13 lat oraz 14 – 15 lat.

Twoja praca pomoże nam promować zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim wśród twoich rówieśników.

Jak zgłosić się do konkursu?

Wystarczy przesłać napisaną przez siebie pracę na adres: konkurs@gitd.gov.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 4 czerwca 2021 r. Prace będą oceniane przez powołaną Komisję. Lista laureatów zostanie opublikowana najpóźniej do 21 czerwca na stronie www.gitd.gov.pl. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone.

Niezbędnym warunkiem udziału w konkursie jest zaakceptowanie załączonego regulaminu. Prosimy rodziców i opiekunów prawnych dzieci uczestniczących w konkursie o dołączenie do zgłoszeń konkursowych wypełnionego i podpisanego oświadczenia zgodnie z załączonym wzorem.

Szczegółowe informacje oraz ciekawe materiały edukacyjne można znaleźć na stronie: https://gitd.gov.pl/edukacja/konkursy/konkurs-na-bajkeopowiadanie-2021/