Klasy pierwsze i klasa 3a wzięły udział w wycieczce do Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Dzieci miały możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem. Zobaczyły przepiękne wnętrza zamku, poznały historie osób, które w nim zamieszkiwały, w tym księżnej Daisy. Zobaczyliśmy niesamowite urządzenia i przedmioty z dawnych czasów, tajne przejścia, trofea myśliwskie. Widzieliśmy przepiękną bibliotekę i zbrojownię. Dzieci były też w najwyższej sali w zamku – w sali lustrzanej  z ogromnymi lustrami wyprodukowanymi w Paryżu. Później wszyscy uczniowie wzięli udział w rysowaniu ekspozycji bądź eksponatów znajdujących się w zamku. Prace dzieci wezmą udział w konkursie plastycznym w ramach XXXV edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum”. Uczestnictwo w tych spotkaniach umożliwia zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszą dzieciom odwiedzających pszczyńskie muzeum.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ