Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez.

Tradycyjnie uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym.

Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, dziewczyny tańczyły a chłopcy prezentowali swoją wytrzymałość fizyczną.

Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, nauczyć swoich nauczycieli równie dużo, co oni ich.

Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Joanna Rozmus-Cader.

Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali tarcze i legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.

Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez Burmistrz Miasta Pszczyna oraz Rodziców.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022.