Sejm ustanowił 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.

W roku 2023 przypada 230 rocznica urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich – wskazano w uchwale.

Również nasza szkoła w ramach obchodów przygotowała kącik literacki poświęcony mistrzowi komedii, mistrzowi oryginalności i indywidualnego stylu.
Natomiast na lekcjach języka polskiego przybliżono Aleksandra Fredrę jako wyjątkowego, wszechstronnego artystę. Jego utwory będące klasyką literatury polskiej na stałe są zamieszczone w wykazie lektur szkolnych. Czytelnik dostrzeże analizę postaw psychologicznych postaci, wartką akcję i przede wszystkim elementy humoru będącego receptą na trudną rzeczywistość Polski w okresie zaborów.
Chociaż styl pisania Aleksandra Fredry jest trudny w odbiorze dla współczesnego pokolenia, należy mieć świadomość bogactwa  twórczości hrabiego herbu Bończa z Beńkowej Wiszni, wówczas obwodu lwowskiego.

Mając na uwadze realizację podstawy programowej języka polskiego, zorganizowano Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Twórczość Aleksandra Fredry oczami młodego odbiorcy”.

Niezmiernie miło nam przedstawić laureatów.
A oto oni: Lena Respondek, Mateusz Kita, Amelia Gandyk i Julia Pala.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.