30.10.2018 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Celem spotkania było utrwalenie prawidłowych zachowań dzieci w różnorodnych sytuacjach. Zaproszeni goście omówili wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie. W praktyczny sposób przypomnieli zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Uświadomili uczniom, jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza, gdy poruszamy się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Policjanci zwrócili się do pierwszoklasistów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo oraz przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Nasi goście opowiedzieli również o swoim zawodzie, prezentując elementy umundurowania i wyposażenia. W trakcie zajęć uczniowie mieli także możliwość przypomnienia sobie zasad wzywania pierwszej pomocy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały stróży prawa. Zadawały wiele pytań i czynnie uczestniczyły w zajęciach.

Uczniowie oraz ich wychowawcy jeszcze raz serdecznie dziękują za przeprowadzoną prelekcję.

Galeria zdjęć