Szanowni Państwo,

w związku z kwarantanną, która zmusza nas wszystkich do pozostania w domach, niestety zwiększyła się liczba przestępstw związanych z przemocą w rodzinie.

Musimy reagować na wszelkie przejawy takiej przemocy, by pomóc niewinnym dzieciom. Prosimy o zwracanie w tym trudnym czasie szczególnej uwagi na jakiekolwiek przejawy agresji osób dorosłych, zwłaszcza wobec ich dzieci. Pamiętajmy, że możemy nawet uratować komuś życie- a to nasz obywatelski obowiązek.

Na stronie szkoły i przedszkola w zakładce „dyżur pedagoga i psychologa” umieszczone zostały numery telefonów zaufania, pod które można dzwonić i przekazywać niepokojące komunikaty. Pamiętajmy, że lepiej 5 razy zadzwonić niepotrzebnie, niż jeden raz nie zadzwonić i nie uchronić kogoś od kalectwa psychicznego lub fizycznego.

Informacje takie można również przekazywać wychowawcy, nauczycielowi, do którego macie Państwo zaufanie, do pedagoga, psychologa lub dyrekcji szkoły.

Bardzo dziękujemy za współpracę.