Już w godzinach rannych, można było zaobserwować zwiększającą się ilość dzieci i dorosłych, którzy ustawiali się w kolejce do zapisów. Nie zabrakło również gości, kibiców i przypadkowych ludzi, którzy w ramach pięknej pogody, przyjechali do Pszczyny na krótki spacer.

Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce o godzinie 12, najmłodsza grupa i zarazem najliczniejsza z roczników 2008 i młodsi stała już na starcie tak, aby pięć minut później, po sygnale startera, wyruszyć alejkami w stronę mety. Trasy nie były zbyt długie, ale jednak trzeba było pokonać 500/750 metrów w ferworze walki o najlepsze miejsce.

Wśród tłumu można było dostrzec też i naszych uczniów. Tuż po rozpoczęciu, biegła nasza najmłodsza zawodniczka z IV klasy Hania Gazda, która wywalczyła II miejsce. Zaraz za nią, biegł Łukasz Jarczok, następnie Ania Tomczyk która również stanęła na podium z 3 lokatą. Wśród przedstawicieli gimnazjum, niepokonanym okazał się Bartek Skura, który pokonał swoich rywali sporą odległością i zajął I miejsce. Dekorowani otrzymali różę, dyplomy oraz ciekawe nagrody, a każdy uczestnik do piętnastego miejsca koszulkę.

Piękna aura wszystkim sprzyjała, uczestnicy z uśmiechem zakończyli zawody, wyruszając w stronę rynku na lody, w celu uczczenia swoich osiągnięć  zarazem i tych większych i mniejszych, bo przecież liczy się udział i zabawa, a w drugiej kolejności rywalizacja. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy w imieniu organizatorów za rok w większej frekwencji.
A. Kost