W sobotę 20 czerwca po raz drugi wybrali się Wichurzanie w Beskid Mały by pod kierunkiem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, a w towarzystwie wielu innych grup turystycznych posprzątać szlaki turystyczne.

Tak jak w zeszłym roku młodzi turyści z Wichury poszli w dwóch grupach: jedna ze Straconki czerwonym szlakiem na Hrobaczą Łąkę a druga (młodsza i mniej wprawiona) z Przełęczy Przegibek. Pogoda jak zawsze dopisała wspaniale ukazując wspaniałe beskidzkie panoramy. Wydawać by się mogło, że na szlakach śmieci nie ma zbyt dużo, jednakże wszyscy uczestnicy akcji zebrali łącznie 3000 litrów zanieczyszczeń. Najciekawsze z nich to: błotnik samochodowy i łopata:).

Wszyscy uczestnicy akcji zebrali się na polanie przy schronisku na Hrobaczej Łące. Pieczenie kiełbasek rozpoczęło podsumowanie akcji. Następnie wszyscy turyści otrzymali pamiątkowe gadżety: długopisy, zakładki i książki turystyczne.

Przed wręczeniem podziękowań, dzieci i opiekunowie wzięli udział w konkursach z upominkami. Pani Asia reprezentowała drużynę Wichury w skokach przez skakankę na trawie, w butach górskich i z plecakiem! Zajęła wysokie III miejsce:).

Najmłodsi uczestnicy sprzątania otrzymali Przytulanki- wśród nich był oczywiście Jaś.

Po podsumowaniu akcji Wichurzanie udali się czerwonym (małym Szlakiem Beskidzkim) do Żarnówki Małej, gdzie czekał bus.

Wspaniała lekcja wychowawcza dla młodych turystów połączona z lekcją topografii, flory i fauny jak zawsze pozostaną w pamięci nie tylko dzieci, ale również rodziców, którzy bardzo licznie uczestniczyli w wycieczce.

Za tydzień zapraszają w Małą Fatrę w pasmo Martińskich Holi na Velką Lukę. W ten sposób rozpoczną wakacyjne wyjazdy, które zapowiadają się bardzo ciekawie i obiecująco.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader