16 listopada br. o godz. 18.30 rozpoczął się trzeci etap Bielsko Biała Nocą. Wystartowało ponad 300 uczestników.

Zawodnicy mieli do wyboru trzy rodzaje tras, czwarta była przygotowana dla najmłodszych, którzy startowali wraz ze swoimi rodzicami. Trasy miały długość od ok. 1500m do ok. 4000m. Centrum zawodów znajdowało się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjny “Victoria”

Orientaliści mieli za zadanie odnaleźć 14 punktów kontrolnych znajdujących się w okolicy Osiedla Kopernika. Ciekawostką zawodów była duża ilość “ślepych” zaułków, które powodowały, że zawodnicy poruszali się jakby po labiryncie.

Bielsko-Biała Nocą to nie tylko zawody, to przede wszystkim świetna zabawa dla osób w różnym wieku i okazja do aktywnie spędzonego wieczoru. Mogą to potwierdzić uczniowie naszej szkoły. Pierwsze kroki mają już za sobą. Czas na kolejne starty, które w tej edycji były bardzo udane. Osiągnęliśmy w całości pierwszy podstawowy cel: odnaleźliśmy punkty i dobrze je zatwierdziliśmy, przy tym ucząc się i dobrze się bawiąc. Julia, Julianna, Kamila, Bartek, Igor i Kuba poradzili sobie znakomicie!

Zapraszamy na kolejny etap nocnego biegania na orientację w Bielsku-Białej.

Ostatnie w tym roku zawody z cyklu Bielsko-Biała Nocą odbędą się 15 grudnia 2017 r. (piątek).

Centrum zawodów: Stadion Miejski ul. Żywiecka.

Do zobaczenia na starcie!

A. Kost