Luty 2023

Czy działam jak kaloryfer?  Jaka dziś pogoda?

Takie problemy badawcze rozpatrywali uczniowie klasy 5a podczas zajęć 17 lutego 2022 r. Samodzielnie pod kierunkiem nauczyciela wykonali doświadczenie badające, czy człowiek wytwarza energię. W tym celu wykorzystali bezprzewodowy czujnik  temperatury. Wszystkie pomiary w postaci wykresu widoczne były na tablecie i po ich analizie sformułowano wniosek potwierdzający hipotezę.

Kolejnym zadaniem młodych naukowców  było sprawdzenie wszystkich możliwych parametrów dotyczących pogody w bardzo krótkim czasie, co umożliwiła bezprzewodowa stacja pogody firmy PASCO. Po uruchomieniu czujnika stacji pogody uczniowie wybrali opcję wyświetlenia  tablicy pogodowej. Mogli sprawdzić wiele składników pogody w bardzo krótkim czasie.

Uczniowie podsumowując zajęcia byli zgodni, że wykorzystany na lekcji sprzęt daje nowe możliwości zdobywania wiedzy. Udowodnili też, że obsługa tego sprzętu nie jest dla nich trudna.

Wykorzystano sprzęt zakupiony z projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

Drukarka 3D School Banach School zakupiona dzięki udziałowi szkoły w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Tym razem uczniowie klas piątych postanowili wydrukować figurki na karteczki „przypominajki” dla nauczycieli.

 

 

 

 

Technika jest fascynująca, o czym przekonali się uczniowie, którzy budowali własne projekty maszyn i modeli pojazdów, przez co ćwiczyli logiczne myślenie, spostrzegawczość, kreatywność. Uczniowie także uczyli się podstaw kodowania za pomocą klocków. Nauka na zajęciach z klockami konstrukcyjnymi zakupionymi w ramach programu #Laboratoria Przyszłości bardzo uatrakcyjnia pracę i zachęca uczniów do aktywności, rozwijania wyobraźni oraz sprawności manualnej, współpracy w zespole.

 

 

 

 

 

 

Nasi młodzi „lotnicy” nie mieli łatwo. Pogoda w dalszym ciągu nie sprzyjała wykorzystaniu dronu na świeżym powietrzu, ale to nie oznacza, że sprzęt się kurzy! Uczniowie mieli okazję wykonać przeloty w pomieszczeniu i przekonali się, że precyzyjne manewrowanie dronem wcale nie jest takie łatwe. Po kilku zderzeniach z różnymi przeszkodami, udało się jednak wykonać bezbłędny przelot, a nabyte umiejętności na pewno zostaną wykorzystane.

 

 

 

 

 

Wykorzystano sprzęt zakupiony z projektu #LaboratoriaPrzyszłości.