Maję- przewodniczącą naszej szkoły znają chyba wszyscy:) Kiedy ogłoszono konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej na “Wolontariusza roku”, Maja jednogłośnie została kandydatem. Zrobiliśmy o niej filmik i napisaliśmy kilka słów, a teraz czekamy na wyniki:)

Pszczółka Maja.

Gdzieś jest i wszyscy wiedzą gdzie,
Nasza Majeczka tu w Pszczynie
Co pomoc niesie wobec wszem
I dla nas wszystkich jest wzorem.

Tę Maję, którą tu widzicie zowią Pszczółką,
Naszą jest pomocą, przyjaciółką.
Maja wszędzie tu i tam,
Świat na lepsze zmienia nam.

Tę Pszczółkę, którą tu widzicie zowią Mają,
wszyscy Maję znają i kochają,
Maju dziękujemy Ci,
Za to, że pomagasz dziś!

Maja, Maja, Maja…, Maja….
Maja- wolontariusz roku….!

Maja to najlepszy kandydat na Wolontariusza Roku. Dziewczyna skromna, która pomaga innym bez rozgłosu, z dobrej woli, z potrzeby serca. Mogą na nią liczyć wszyscy i wszędzie, w każdej sytuacji. Doskonały korepetytor, pomoc koleżeńska w trudnych chwilach, doskonały doradca, prawa ręka każdego nauczyciela. Najlepsza koleżanka najmłodszych dzieci w szkole- w świetlicy niezastąpiona w czasie zabaw i odrabianiu zadań. Najlepszy inicjator i organizator imprez, życia szkolnego i pozaszkolnego uczniów.

Pomoc koleżeńska Mai przekłada się nie tylko na lepsze wyniki nauczania uczniów słabszych, ale i tych, którzy mają ambicje na lepszą średnią ocen na koniec roku szkolnego. Maja dobrowolnie kontaktuje się z rodzicami  kolegów i koleżanek ze swojej klasy informując ich o zadaniach, sprawdzianach, kartkówkach.
Doskonały towarzysz na wszystkich wycieczkach Klubu Turystycznego WICHURA działającego przy szkole. Wyróżniona odznaką PTTK „Orli lot” dla wyróżniającego się młodego działacza.

Najlepsza uczestniczka akcji „Zdobywamy szczyty dla hospicjum”- zdobywczyni medalu złotego i wyróżnienia, przekładających się na gratyfikacje finansowe dla hospicjum. Propagatorka idei hospicyjnej- od wielu lat uczestniczy w rajdach Głównego Szlaku Beskidzkiego dla…

Nominowana do nagrody miejskiej „Wolontariusz roku”- finał w październiku 2017- wiadomym jest, że zostanie laureatem tejże nagrody.

Współorganizator kiermaszy, zbiórek makulatury i wszelkich działań organizowanych na rzecz innych. Od najmłodszych lat wyróżniający się wolontariusz WOŚP, wielokrotnie nagrodzony przez Burmistrza Miasta Pszczyna.

Całkowite poparcie Maja uzyskała od Społeczności Uczniowskiej swojej szkoły, Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej SP 3 Pszczyna, Wychowawcy klasy, Zarządu Stowarzyszenia „Wichura”, Dyrekcji szkoły, Burmistrza Miasta Pszczyna, wieloletniego szefa sztabu miejskiego WOŚP- Pszczyna, z Hospicjum św. Ojca Pio i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych „Kulejące Anioły”.

Dlaczego Maja? Bo wszystko co robi, robi z potrzeby serca. Nie dla poklasku i pochwał. Działa według starego powiedzenia: „Tylko to, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”. Nigdy nie myśli o sobie, bo drugi człowiek jest dla niej ważniejszy- najważniejszy.

„Maja to uczennica, dla której powinno się wymyślić dodatkową ocenę z zachowania- to tak jak tytuł Profesora Oświaty dla nauczyciela”

„Gdyby było na świecie więcej takich ludzi jak Maja, świat na pewno byłby o wiele lepszy”

Pracowita Pszczółka Maja idealnym kandydatem na Wolontariusza Roku!

Pszczółka Maja- filmik