Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Dzień ten obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej 6 marca. Święto ma na celu podnoszenie świadomości społecznej związanej z zaburzeniami mowy oraz profilaktyką logopedyczną. W tym roku pochylono się nad tematyką prawidłowego oddychania w terapii logopedycznej. Nie zabrakło ćwiczeń oddechowych, zadań uświadamiających jaki jest właściwy tor oddechowy w spoczynku i instruktażu prawidłowego oczyszczania nosa.
Na zajęciach uczniowie sami mogli przekonać się, jak bardzo ważne jest skoordynowanie pracy układu oddechowego, fonacyjnego i artykulacyjnego dla efektywnego mówienia. Dla rodziców przygotowano ulotki informacyjne- Nieprawidłowy tor oddechowy- co to takiego?

Do opracowania informacji i pomocy wykorzystano materiały dostępne na stronach: www.logopeda-racek.com, panilogopedyczna.pl, mowaodnowa.pl

Galeria zdjęć