W październiku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu “Polub Baterie”. W ramach tego projektu mieliśmy do wykonania wiele różnych zadań: stworzyć kącik o bateriach, zrobić projekt pojemnika na zużyte baterie, wymyślić hasło promujące zbiórkę baterii, wymyślić imię dla animowanej postaci pani Baterii, przeprowadzić prelekcję dla uczniów naszej szkoły, oraz utworzyć punkty zbiórki baterii na terenie Pszczyny, aż wreszcie zebrać jak największą ilość baterii. I tak:

w konkursie na projekt pojemnika wygrał

BATERIOROBOT w wykonaniu Patrycji Gamży i Zosi Wagstyl:)

najlepsze imię wymyśliły: Julka Mulawa: “ELEKTRONA”
i Emilka Dobrzańska: BOHATERIA

Najlepsze hasło wymyśliła Karolina Ćwierz: “Gdy zużyte baterie do pojemników ładujemy, to środowisko ratujemy”

a najwięcej baterii przynieśli: Arek, Martynka i Paulinka JANECCY:)- ponad 22 kg!!!

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!! Zostaną oni nagrodzeni przez RSU oraz dodatkowo przez firmę REMONDIS:)