W Tatrach, a konkretnie w Dolinie Chochołowskiej 2 kwietnia było ok. 50 tys. ludzi! Wszystko z powodu króla wiosny- krokusa. Fioletowe polany dominowały w tym dniu również w Gorcach, gdzie spacerowało jedynie 54 Wichurzan:)
Szafran Spiski- główny bohater tego dnia, towarzyszył grupie turystów od samego początku wędrówki. Wśród Wichurzan byli tacy, którzy zrobili po kilkaset fotek fioletowym i białym krokusom, jak również innym wiosennym kwiatom: przebiśniegom, zawilcom, kaczeńcom i lepiężnikowi. Wspaniałe panoramy rozciągające się na całe Beskidy i Tatry, dodatkowo cieszyły oczy turystów. Promienie słoneczne i wysoka temperatura pozwalały na wylegiwanie się na suchych już tego dnia polanach.
Po wyjściu na Gorc Troszacki ukazał się widok na niemalże całe Tatry, dzięki czemu turyści utrwalili sobie topografię tych gór, gdyż doskonale były widoczne: Rysy, Gerlach, Lodowy, Wysoka a także poszczególne wierzchołki Tatr Zachodnich i Bielskich.
Tutaj też wręczone zostały kolejne Górskie Odznaki Turystyczne, w tym jedna dla najmłodszego uczestnika wycieczki-5-cio letniego Stasia, który nazbierał już punktów na odznakę brązową!
W niektórych miejscach wędrówka nie należała do najłatwiejszych, gdyż na północnych stokach Kudłonia zalegało jeszcze sporo głębokiego śniegu, przez co trzeba było zachować szczególną ostrożność. Dzięki rozwadze i pomocy dorosłych, całkowicie bezpiecznie wszyscy dotarli do Lubomierza.
O doskonałym wyborze trasy wycieczki tego dnia, utwierdził organizatorów wielokilometrowy korek na zakopiance, widoczny z jednej z bocznych dróg prowadzących w niesamowicie piękne Gorce, a który to na szczęście ominęli z daleka.
Dzielenie się radością i zdjęciami z wyjazdów- to jedyny cel publikacji relacji Wichurzan. Wspaniałe jest to, że coraz więcej całych rodzin wyjeżdża na weekend w góry, by wspólnie spędzić czas i co najważniejsze odpocząć od codziennego zgiełku. Atmosfera jaka towarzyszy wędrowcom w czasie wycieczki jest za każdym razem wyjątkowa a integracja najmłodszych z młodzieżą zachwyca wszystkich.
Uprzedzając pytanie zainteresowanych naszą działalnością w inny sposób: przodownik górski może oprowadzać grupy w Gorczańskim Parku Narodowym- regulamin powyższego.
Na następny klub zaprasza 23 kwietnia- na Kudłacze, Łysinę i Lubomir- najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego należący do Korony Gór Polski.
Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie WWW.wichura-pszczyna.pl
Z turystycznym pozdrowieniem
Joanna Rozmus-Cader