Dnia 27 listopada 2020 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę ws. ustanowienia roku 2021 rokiem Stanisława Lema, wybitnego polskiego literata.

Również nasza placówka oświatowa w ramach obchodów zorganizowała końcem roku szkolnego dla uczniów klas IV – VIII konkurs poświęcony twórczości polskiemu pisarzowi science fiction, autora m.in. „Solaris”, „Cyberiady” czy „Bajki robotów”.
Dzieci zmagały się z testem, który miał na celu sprawdzić ich umiejętności dotyczące kompetencji czytelniczych na przykładzie utworu „Jak ocalał świat”.
Ten niezwykły tekst kultury po raz pierwszy ukazał się w zbiorze „Bajki robotów” w 1964 r., a rok później w „Cyberiadzie”.
Mając na uwadze realizację podstawy programowej języka polskiego, nauczyciele poloniści uznali, iż właśnie ów utwór fantastycznonaukowy z motywami baśniowymi będzie próbą zweryfikowania wiedzy z języka ojczystego.
Niezmiernie miło nam przedstawić laureatów.
W kategorii uczniów klasy IV – V najlepsze okazały się: Lena Baron, Emilia Leki i Julia Ciszewska , natomiast w kategorii uczniów klas VI – VIII: Hanna Gazda, Julia Krupa, Zuzanna Pławecka i Maria Wrzeszcz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.