galeria zdjęć:)

Nasza szkoła przyłączyła się do kolejnej, już VIII edycji ogólnopolskiego programu promującego zdrowe odżywianie, pod hasłem: Śniadanie daje moc! Główny cel programu, to zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Jak wiadomo, śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – dzięki niemu dzieci wykazują lepszą koncentrację podczas zajęć i mają niezbędną energię do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W naszej szkole, już w październiku, organizowane były zajęcia praktyczne w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogłębianiu wiedzy, dyskutowały, wspólnie rozwiązywały problemy. Wraz z wychowawcami klas I-III przeprowadzono akcję mającą na celu rozpowszechnienie hasła: Wiem co jem – dzieci wykonywały kolorowe piramidy zdrowia, plakaty oraz rysunki podkreślające rolę witamin w organizmie człowieka. Prace zostały umieszczone później w jadalni. W szkole przeprowadzono również akcję profilaktyczną – Choroby brudnych rąk – dzieci pod okiem pielęgniarki, uczyły się, jak należy prawidłowo myć ręce.

W dniu 7 listopada zorganizowaliśmy w szkole Dzień – Śniadanie Daje Moc. Dzięki niemu dzieci  miały szanse na wspólne przygotowanie  i zjedzenie najważniejszego posiłku dnia. Organizatorzy przygotowali kolorowe wyspy: kanapkowe, owocowe, warzywne, deserowe. Dzieci chętnie częstowały się zdrowymi smakołykami zgromadzonymi na każdej z wysp.

Jednak podstawową zaletą śniadania było to, że dzieci wspólnie mogły zjeść przygotowane  w domu, pod okiem rodziców smaczne, zdrowe i kolorowe posiłki. Były myszki z białego sera, bałwanki, łódki z jajek, sałatki owocowe, szaszłyki warzywne, kolorowe kanapeczki. Wszystko to było smaczne, zdrowe, kolorowe. Dzieciaki  miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego.

Po takiej lekcji i wspólnej degustacji na pewno będziemy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania.