ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

Nasza szkoła przyłączyła się do kolejnej Edycji Ogólnopolskiego Programu Promującego Zdrowe Odżywianie, pod hasłem: ŚNIADANIE DAJE MOC! Główny cel programu, to zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Jak wiadomo, śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – dzięki niemu dzieci wykazują lepszą koncentrację podczas zajęć i mają niezbędną energię do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W naszej szkole organizowane są zajęcia praktyczne w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Dzieci aktywnie uczestniczą w pogłębianiu wiedzy, prowadzone są dyskusje.

Uczniowie klas I-III  wykonywali kolorowe piramidy zdrowia, plakaty oraz rysunki podkreślające rolę witamin w organizmie człowieka. Prace zostały umieszczone później w jadalni. W szkole przeprowadzono również akcję profilaktyczną – Choroby brudnych rąk – dzieci pod okiem pielęgniarki, uczyły się, jak należy prawidłowo myć ręce.

W środę – 7 listopada – uczniowie klas I-III naszej szkoły wezmą udział w organizacji wspólnego śniadania.