Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego programu promującego zdrowe odżywianie, pod hasłem: Śniadanie daje moc!

Główny cel programu, to zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – dzięki niemu dzieci wykazują lepszą koncentrację podczas zajęć i mają niezbędną energię do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W naszej szkole, już w październiku, organizowane były zajęcia praktyczne w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogłębianiu wiedzy, dyskutowały, wspólnie rozwiązywały problemy oraz wykonywały prace plastyczne.

W dniu 9 listopada, z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, zorganizowaliśmy w szkole Dzień – Śniadanie Daje Moc. Uczniowie klas 1-3 z wychowawcami w swoich salach, spożywali przygotowane w domu smaczne, zdrowe i kolorowe posiłki. Wspólnie z rodzicami dzieci przygotowały kolorowe kanapeczki, które przybierały formy różnych zwierzątek i bajkowych postaci. Wszystko to było smaczne i zdrowe. Dzięki akcji dzieci miały możliwość wspólnego zjedzenia najważniejszego posiłku dnia.

Po takiej lekcji i wspólnej degustacji na pewno będziemy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania.

Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.

Organizatorzy akcji dziękują Rodzicom za wkład w jej realizację.