W ramach działań profilaktycznych nasze panie pedagog zaproponowały uczniom spędzenie nocy w szkole. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie klas ósmych, dla których przygotowano nockę z 5 na 6 maja oraz uczniowie klas siódmych i szóstej, którzy przybyli
20 maja.

Uczniowie zebrali się w szkolnej auli w piątek o godz. 20.00, by opuścić ją w sobotni poranek o godz. 6.00. Impreza rozpoczęła się od spisania kontraktu, który zapewniał ład i porządek działań. Potem był czas na wspólną kolację, przygotowywaną przez uczniów
z przyniesionych produktów. Były więc wiosenne kanapki, a nawet ciasto. Po kolacji – czas na kreatywne działania. W ramach warsztatów w podgrupach uczniowie tworzyli plakaty promujące naszą szkołę, wydobywając jej najlepsze cechy. Potem klasy ósme zabawiły się w podchody na terenie zewnętrznym placówki, a klasy siódme i szósta- wzięły udział w zabawach integracyjnych. Była niezawodna „rodzinka”, okraszona salwami śmiechu i zdrowej rywalizacji oraz słynne „krzesła”. Był też czas na naukę. Uczniowie, dzięki uprzejmości Janka- znajomego ratownika medycznego, mieli okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Część warsztatową nocki w szkole zamknął miły akcent. Otóż uczniowie, losowo dobrani w pary, rysowali sobie nawzajem laurki(a właściwie, patrząc na rozmiary papieru- laury), okraszając rysunek dla partnera z pary zaletami i komplementami. Ten uroczy akcent dopełnił bogaty we wrażenia dzień. Przed snem uczniowie zadbali jeszcze o ćwiczenia ruchowe- odtańczyli „belgijkę” i „Jerusalema”. Potem był czas na wieczorną (nocną) toaletę. Dziewczęta nie omieszkały nałożyć maseczki odżywcze na twarz. Niektórzy chłopcy dali się nawet namówić koleżankom na te zabiegi kosmetyczne. Po północy fani kina mogli obejrzeć film „Everest” wyświetlony na dużym ekranie.

Rano, po pobudce o godz. 5.50 i posprzątaniu auli, zmęczeni, acz szczęśliwi uczniowie udali się do swoich domów. Jak widać, szkoła może być miejscem nie tylko do nauki i nie tylko w dzień. Zatem- do następnej „Nocy w szkole”.

O noc w szkole zadbały panie pedagog: Joanna Rozmus- Cader, Danuta Kamińska i Iwona Kozłowska-Karcz.

Galeria zdjęć