W naszej szkole wybrani uczniowie klas pierwszych brali udział w zajęciach rozwijających umiejętności społeczne.

Od połowy marca spotykaliśmy się i wspólnie rozwiązywaliśmy trudne sytuacje. Ponadto uczyliśmy się kontrolować własne emocje, doskonaliliśmy umiejętność prowadzenia dialogu, składaliśmy sobie życzenia, a także odgrywaliśmy różne scenki. Najważniejsze jest jednak to, że wielu uczniów starało się pokonać swoje słabości, walczyli z własnymi barierami jak np. nieśmiałość.

Dzieci stworzyły kontrakt, na którym spisaliśmy najważniejsze zasady, które obowiązywały podczas zajęć. Dzięki temu kształtowaliśmy umiejętność aktywnego słuchania, zadawania pytań, czekania na własną kolej oraz reagowania na wypowiedzi innych. Poruszany był temat złości, strachu i lęku – uczniowie opowiadali sytuacje, w jakich momentach się tak czuli i dowiedzieli się o sposobach radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami. Przez wszystkie zajęcia staraliśmy się napełnić nasz słoiczek fasolkami, które były nagrodą za naszą ciężką pracę. Pełny słoiczek fasolek zagwarantował uroczyste zakończenie zajęć TUS w formie poczęstunku.

Dzieciaki były zachwycone i jednocześnie zmotywowane przez cały cykl trwania zajęć.

Galeria zdjęć