Uczniowie klasy 1a i 1b razem z wychowawcami gościli w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Braliśmy udział w fantastycznych zajęciach pt. „Królestwo planet”.

Młodzi odkrywcy dowiedzieli się, co można zobaczyć na niebie, gdy Słońce idzie spać? Czy Wielki Wóz jest gwiazdozbiorem?  Dlaczego nie możemy wylądować na Jowiszu? Uczniowie brali udział w fascynującej podróży przez Układ Słoneczny aż po granice wszechświata. Podczas wirtualnego lotu podziwiali piękno kosmosu. Dzięki najnowszej technice byliśmy nawet z wizytą w stacji kosmicznej! Niezwykłe wrażenie wywarła na wszystkich sala z ogromną kopułą. W tej sali w prawie całkowitej ciemności poznawaliśmy tajemnice zakątków wszechświata.

Dzieci z pewnością mogły zainspirować się do zgłębiania wiedzy o kosmosie. Wszystko to działo się w świeżo wyremontowanych wnętrzach Śląskiego Planetarium.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia naszych zdjęć w galerii.

Galeria zdjęć