VIII PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IMIENIA JANA PAWŁA II

ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ DO SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ Z LOURDES W RUDZIE ŚLĄSKIEJ-KOCHŁOWICACH

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. reprezentacja uczniów szkoły podstawowej
uczestniczyła w VIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej- Kochłowicach.

            Uroczystość rozpoczęła się procesją różańcową z Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes,

 po wspólnej modlitwie i powitaniu przybyłych szkół, miała miejsce Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, który w trakcie kazania wiele razy przytaczał słowa św. Jana Pawła II. Zachęcał również młodych i ich opiekunów, by w roku świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak święty papież pokochali Ojczyznę i jej dziedzictwo.

Pielgrzymka kolejny raz była okazją do wspólnego świętowania i dzielenia się radością w duchu wzajemnej miłości i przyjaźni.