W maju uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach kreatywnych pt. “Kolorowy kwiat”.

Wychowankowie podczas warsztatów  mieli przyjemność poznania nowej techniki – filcowanie na mokro. Każdy uczeń wcielił się w rolę małego twórcy, rozwijając i pobudzając jednocześnie swoją wyobraźnię i kreatywność.

Praca małych twórców polegała na nałożeniu na przygotowaną bazę wybranych przez siebie kolorów wełny czesankowej. Następnie należało ją spryskać wodą i pocierać przez folię bąbelkową.  Poprzez pocieranie włókna wełny czesankowej łączyły się ze sobą tworząc tzw. filc. Gotowy materiał trzeba było wypłukać w wodzie i wysuszyć. Na koniec został zamieniony w kolorowy kwiat broszkę.

Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem.  Musiały wykazać się wytrwałością, cierpliwością i siłą rąk. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele przyjemności i radości. Broszkę „Kolorowy kwiat” dzieci mogły wręczyć swoim ukochanym mamusiom.

Zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć.

Galeria zdjęć