Z okazji Mikołaja uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach kreatywnych pt. “Lampion ze światełkiem nadziei”.

Wychowankowie klas II i III po raz kolejny mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach kreatywnych. Natomiast uczniowie klas I po raz pierwszy mieli taką możliwość. Tym razem uczniowie mieli przyjemność dekorowania słoików i stworzenia z nich zimowych lampionów. Każdy uczeń ponownie lub po raz pierwszy wcielił się
w rolę małego artysty, rozwijając i pobudzając jednocześnie swoją wyobraźnię i kreatywność.

Praca małych artystów polegała na naklejeniu ryżowego papieru na słoik. Następnie naniesieniu zimowych elementów dekoracyjnych na przyklejonym już papierze ryżowym, pomalowaniu białą farbką dolnej i górnej części słoika, posypaniu jej sztucznym zimowym śniegiem, posypaniu magicznym pyłem – brokatem. Wykończeniem lampionu było owinięcie i zawiązanie na kokardkę sznurka jutowego.

Warsztatom towarzyszyła muzyka świąteczna, która wprowadzała już uczniów w klimat zbliżających się świąt. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, co przyczyniło się do przepięknego efektu końcowego. Po włożeniu do niego światełek, lampiony na pewno będą niosły całej rodzinie światełko nadziei na lepszy czas.

Serdecznie zapraszam wszystkich do obejrzenia przebiegu pracy naszych pociech 🙂

Galeria zdjęć