21 marca w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej Klas IV-VIII, połączony ze szkolnym Dniem Solidarności z Ukrainą.

Uczniowie wszystkich ww. klas brali udział w konkurencjach sportowych, plastycznych i artystycznych. Musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, oryginalnymi pomysłami i współpracować.

Jako pierwsze oceniane były klasowe marzanny. Następnie odbył się pokaz wiosennej mody, podczas której trzy osoby z każdej z klas prezentowały swoją interpretację pomysłu na modę. Następnie odbyły się trzy konkurencje sportowe, w których liczyła się szybkość i precyzja wykonywania zadań. W międzyczasie uczniowie tworzyli plakaty o tematyce „Solidarni z Ukrainą”.
Z zadaniami najlepiej poradziła sobie klasa Va, zdobywając 40 punktów i prześcigając o jeden punkt zdobywców drugich miejsc: ex aequo klasę Vb i VIIIa. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa VIIa z rezultatem 37 punktów.
Ukoronowaniem całej imprezy było odtańczenie belgijki na szkolnym dziedzińcu.

Turniej był wydarzeniem, gdzie trzeba było wykazać się wieloma różnymi talentami, dlatego każdy uczeń miał szansę wykazać się zgodnie ze swoimi zdolnościami i zaangażować się. Serdecznie dziękujemy paniom z Samorządu za przygotowanie tak hucznego powitania wiosny.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.