Nauka służy jedynie temu, by dać nam wyobrażenie o rozmiarach naszej niewiedzy”.

(Lammenais)

Wspaniały sukces polonistyczny uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 3
w Pszczynie

Młodzież naszej szkoły wciąż nas pozytywnie zaskakuje. Corocznie bierze udział
w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty
w Katowicach.
Choć już ostatni etap zakończył się w lutym, to nadal żyjemy ich sukcesami edukacyjnymi.

Niezmiernie miło nam oznajmić, iż laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
z Języka Polskiego została Zofia Przemyk, uczennica klasy VIII a, natomiast finalistki tegoż samego konkursu to: Zuzanna Machulec z klasy VIII a oraz Iga Szweda z klasy VII b.

Nie byłoby tych wspaniałych wyników, gdyby nie pracowitość i obowiązkowość uczennic, zapał nauczycieli, ich potencjał dydaktyczny oraz wychowawczy, wsparcie dyrekcji w tak trudnych czasach związanych z pandemią  oraz niewątpliwie pomoc rodziców, którzy czuwali nad swoimi pociechami,  wspierając  ich emocjonalnie.